+38 (067) 740 50 84 +38 (095) 200 92 25

Зберігання дров - дізнайся найкращі способи

Зберігання дров - дізнайся найкращі способи

   Кожен власник каміна знає, як приємно грітися в блиску палаючого вогню. Проте є питання правильного зберігання дров. Як зберігати дрова для каміна, щоб захистити їх від вологи, цвілі та снігу, або дощу? Як їх розташувати? А може, дрова варто запасати вдома? Відповідаємо на найважливіші питання!

   Зберігання дров для каміна

Незалежно від того, які дрова Ви виберете для свого каміна, вони повинні бути сухими. Тільки таке паливо буде ефективно обігрівати Ваш будинок чи квартиру. З цієї причини дрова слід належним чином захищати та зберігати в недоступному для вологи місці. Вдома ми зазвичай не маємо достатньо місця для зберігання дров тому, як правило, в будинку зберігається лише достатня для кількох підкладань кількість, яка поповнюється після вичерпання попереднього запасу. В такому випадку, де і як зберігати дрова для каміна?

   Закладка деревини для сушіння

Перед тим, як говорити про окремі способи зберігання, коротко зупинимося на темі укладання дров для сушіння. 

У будь-якому випадку, укладаючи їх впритул до стіни, необхідно дотримуватись відповідної відстані між колодами дров і стіною. Ширина зазору повинна бути не менше 5 см, що забезпечить циркуляцію повітря і запобіжить намоканню стіни і, як наслідок, утворенню цвілі як на стіні,так і на дерев’яних конструкціях.

Також дуже важливо ізолювати деревину від землі - з тієї ж причини, що і вище описано; вологість може призвести до цвілі, і тоді частина деревини може виявитися абсолютно марною. Як ізолювати дрова для каміна від землі? Найкраще вкладати дрова на обрешітку, висотою приблизно 20 см від землі, щоб максимально убезпечити паливо від вологи.

   Як зберігати дрова для каміна? Популярні способи

Представляємо способи зберігання дров для каміна. Виберіть той, який найбільше підходить для Вашого дому.

   Зберігання дров вдома

Дрова для каміна можна зберігати вдома кількома способами. Перший - велика ніша прямо біля вогнища. Часто такі рішення проектуються ще на етапі будівництва будинку. Перевагою такої ніші є досить велика кількість деревини, яку можна зберігати, та декоративні переваги при зберіганні рівних та естетично складених колод. Але якщо наша деревина не настільки візуально приваблива, то заповнена нею порожнина буде не вельми гарною окрасою інтер’єру приміщення.

Менш привабливий варіант - зберігати дрова під вогнищем. Як і в попередньому випадку з нішею, дрова поруч з каміном нагріваються, і таким чином, добре висушуються. На стіні біля каміна також можна підготувати лавку або полицю, під якою будемо зберігати невеликий запас деревини. 

Інший варіант - стелажі або кошики для зберігання деревини. На ринку представлено багато моделей, які з легкістю можна підібрати для облаштування Вашої вітальні.

   Зберігання дров в дровітні

Найкращим місцем для зберігання дров є дровітня - невелике накрите приміщення, яке можна купити в садівничих мазазинах чи зробити самостійно. Необхідно пам’ятати про обробку деревини, з якої ця дровітня зроблена.

Розмірковуючи, як складувати деревину в дровітні, варто враховувати параметри приміщення. Його площа повинна відповідати вибраній кратності піддонів, що дуже допомагає, коли ми зберігаємо на них деревину. Зберігаючи дрова в дровітні, ми повинні забезпечити правильну циркуляцію повітря всередині, тому дрова слід відсунути на кілька сантиметрів від стін і стелі.

   Зберігання дров в саду

Ми можемо зберігати деревину і в саду, біля стіни будинку чи господарської будівлі. Якщо у Вас є така можливість, то найкраще вибрати для цієї мети південну стіну, яка добре освітлюється сонячними променями і забезпечить максимально ефективне висихання деревини. Залишений 5-ти сантиметровий зазор від стіни можна прикрити брезентом для зберігання дров. Він захистить дрова від води та вологи, а також від ультрафіолетового випромінювання. Для зберігання дров в саду ми можемо також використовувати криті перголи або стелажі.

.

 

   

Замовлення:

Отримання консультації

Наш менеджер передзвонить вам, дізнається всі деталі і зробить замовлення на ваше ім'я

Знайшли дешевше?

Наш менеджер передзвонить вам і запропонує ще кращий варіант