+38 (067) 740 50 84 +38 (095) 200 92 25

Які дрова для каміна вибрати ?

Які дрова для каміна вибрати ?

   Дрова для каміна з листяних чи хвойних порід деревини ? Люди, які стикаються з  вибором правильних дров для каміна, повинні якомога краще спланувати, який продукт вибрати. За період опалювального сезону на один камін витрачається від 5 до 15 м3 палива ! Його споживання залежить від багатьох факторів - наприклад, від частоти горіння, розміру опалювальних приміщень, розміру камери згорання камінної топки чи навіть погоди. Вибираючи паливо для каміна, варто звернути увагу на теплотворну здатність та запах при горінні. Пам’ятайте, що просочена хімічними препаратами деревина, лакована або пофарбована, не може використовуватись як паливо. Найкращі дрова для каміна не тільки допоможуть підтримувати його в чистоті та хорошому стані, але й зроблять його використання простішим та приємнішим.

   Дрова з листяних порід деревини

Цей вид палива є найпопулярнішим і рекомендованим для повсякденного використання. Його найбільшими перевагами є:

  - низький вміст смоли

  - рівномірне горіння та низька кількість диму під час горіння

Використовуючи деревину листяних порід, ми можемо значно зменшити утворюваний бруд. Найкращим паливом для каміна є тверда, листяна порода деревини, наприклад:

  - граб

  - дуб

  - в’яз

  - ясен

  - акація

  - бук

через їхню теплотворну здатність. З іншого боку, м’яка деревина, така, як наприклад, тополя, липа легші, що дає значно менше тепла. Для порівняння твердості палива можна взяти вагу 1м3 дров тополі, яка за теплотворною здатністю відповідає 0.54 м3 деревини граба. Звідси випливає, що при покупці низькокалорійної деревини нам потрібно її майже вдвічі більше, ніж при покупці якісної, твердої деревини.

Купівля кращого палива є хорошим рішенням не лише з логістичних міркувань, а й з точки зору часу. Тому чим рідше дрова буде потрібно докладати для підтримання горіння, тим більше вільного часу залишиться для відпочинку.

Щоб отримати найкращу теплотворну здатність, дрова потрібно витримувати протягом одного-двох років. Вологість такого палива буде становити близько 15-20%, тим часом вологість свіжої деревини може сягати 70%.

   Дрова з хвойних порід деревини

Хвойну деревину часто не рекомендують вибирати через значну кількість смоли, яка при контакті з вогнем починає стріляти та утворювати численні забруднення. Використання такого палива також пов’язане зі значним виділенням диму та сажі, яка накопичується в димоході та на стінках корпусу камінної топки.

   Породи деревини листяних порід

До найпопулярніших дров віднясяться: бук - характеризується тривалим та плавним горінням при високій теплотворній здатності. Це дає багато тепла. Дуб - горить повільно і дуже довго. Має приємний гіркуватий запах, що робить його придатним для копчення. Має високу теплотворну здатність і дає багато тепла. Граб - має найвищу теплотворну здатність серед усіх дров, горить повільно та виділяє багато тепла. Береза - легко горить, навіть якщо не була сезонована. Горить рівномірно, але швидко. Має середню теплотворну здатність. Ясень - горить довго і виділяє багато тепла. Однак це не популярний матеріал для дров, оскільки його важко розрізати на більш дрібні частини. Плодові дерева - повільне горіння, під час якого виділяється приємний запах. Для копчення використовують деревину яблуні, груші, вишні. Вільха - погано горить, якщо недостатньо висушена, однак її часто використовують для копчення, оскільки вона надає стравам кращий смак і колір. Тополя - має низьку теплотворну здатність і дає мало тепла.

Від правильного вибору дров залежить кількість тепла, що виділяється, запах і чистота каміна. Завдяки якісним дровам, наші каміни та камінні топки будуть завдавати значно менше клопоту під час чищення. А при правильній калорійності дрова, які зберігаються біля каміна, займатимуть менше місця. При виборі конкретного палива враховуйте не тільки ціну, але й інші особливості обраноїпороди деревини.

Замовлення:

Отримання консультації

Наш менеджер передзвонить вам, дізнається всі деталі і зробить замовлення на ваше ім'я

Знайшли дешевше?

Наш менеджер передзвонить вам і запропонує ще кращий варіант