+38 (067) 740 50 84 +38 (095) 200 92 25

Як правильно обрати камін ?

Як правильно обрати камін ?

   Камін для вітальні створює надзвичайно затишну атмосферу і може надати інтер’єру нотки магії. На ринку представлені різноманітні види камінів для вітальні, серед яких класичні та сучасні моделі, які ефективно виконують поставлене завдання та чудово виглядають у приміщенні. Як вибрати камін для вітальні ?. У цій статті Ви знайдете поради.

   Камін у вітальні - важливі технічні питання. На що звернути увагу при виборі каміна ?. Перш за все, сучасний камін повинен бути адаптований до кімнати, в якій він буде розміщений. Незважаючи на те, що його можна встановити практично будь-де, варто проконсультуватись з фахівцем, щоб обрати, який пристрій буде найбільш ефективним рішенням у Вашому випадку.

   Почнемо з вибору місця у вітальні, де ми розмістимо камін. Він повинен розташовуватися так, щоб його можна було легко підключити до димоходу, його експлуатація, включаючи розпалювання або чищення, була зручною. При цьому потрібно подбати, щоб камін не був розміщений безпосередньо біля дерев`яного обладнання.

Негативний тиск, який виникає в димоході (або тяга димоходу), також дуже важливий. Він необхідний для випуску нагрітих газів, які утворюються в камері згоряння. Для безпроблемної роботи каміна, необхідно зберегти мінімум близько чотирьох метрів житлової кімнати.

   Якщо говорити про потужність каміна, то потрібно виходити з того, що 1 кВт потужності приладу обігріє приблизно 10-12 м.кв. площі приміщення при висоті стелі 2,5м.

Однак, камін рідко є основним джерелом опалення. Його, скоріше, розпалюють для задоволення або щоб зігріти кімнату, в якій він встановлений.

   Види камінів для вітальні:

Почнемо з окремо стоячих камінів, які легко та швидко встановлюються. Їх вартість, як правило, нижча за вартість монтажу з камінною топкою і не вимагає капітального ремонту та втручання в конструктив будинку. Окремо стоячі каміни знаходяться у вогнетривкому корпусі і можуть відразу підключатись до системи димовидалення.

Вони функціональні, а їх різноманітний дизайн дозволяє адаптувати їх як до сучасних, так і до класичних інтер’єрів. Вони є відмінним вибором для людей, які хочуть мати вдома камін, не витрачаючи багато грошей.

   Другий вид - камінні топки, які підключаються до димоходу. Камінна топка може бути виготовлена з чавуну (цей матеріал більш витривалий та краще надається для розпровадження теплого повітря від каміна до суміжних кімнат), або сталі (топки з цього матеріалу герметичні, що позитивно впливає на чистоту скла під час роботи приладу, тому такі каміни використовуються більше в рекреаційних цілях, хоча непогано справляються і з обігрівом суміжних приміщень).

На ринку також є каміни з так званою водяною сорочкою. Цей тип камінних топок підключається до системи центрального опалення. Стінки корпусу топки двостінні, в просторі між ними знаходиться вода. Нагріта в каміні вода поступає в систему центрального опалення.

   Що стосується дизайну камінних топок, ми можемо вибрати односторонні (з засклінням дверей), кутові топки (з засклінням дверей та однієї бічної сторони), або тристоронні вставки (з засклінням дверей та обох бічних сторін). Також на ринку є камінні топки з панорамним чи еркерним склом, які виділяють більше тепла та дають гарний вид на вогонь. Камінні топки дають велику свободу розташування, але вимагають більших капіталовкладень і ремонтних робіт.

   Ще один вид каміна, який ми розглянемо в цьому описі - це біокамін. Це чудове рішення для людей, які не мають димоходу в своїй квартирі, але хочуть насолоджуватись сяйвом вогню в своєму затишному приміщенні. Ви можете встановити його практично будь-де. Він доступний в окремо стоячому положенні, настінний чи навіть підвісний варіант. Ці прості каміни дуже мобільні - якщо виникне потреба, ми можемо просто перенести його в інше місце. Біокамін також є екологічним рішенням, оскільки не виділяють диму та запаху.

   Переваги та недоліки каміна у вітальні:

  Каміни мають своїх прихильників та противників. Які плюси та мінуси такого рішення ?.

Почнемо з переваг. Перш за все, камін у вітальні дозволяє швидко прогріти простір до запуску центрального опалення (наприклад, перед початком опалювального сезону). Він дає м’яке атмосферне освітлення, створює теплу та чарівну атмосферу вдома. Крім того, він виконує декоративні функції, а палаючі дрова створюють характерний запах і звук, який у багатьох людей асоціюється з теплом домашнього вогнища.

   А недоліки ?. Камін у вітальні - це, в першу чергу, додаткові обов’язки. Слід пам’ятати про регулярне чищення каміна та димоходу, а також подбати про запас дров (перевірте, які дрова для каміна підійдуть найкраще). На жаль, при користуванні каміном, утворюється підвищена кількість пилу та золи, а також деревних відходів. Буває і так, що дим від каміна потрапляє в приміщення. А якщо в Вашому будинку проживають маленькі діти, необхідно подбати про їх безпеку та захистити камін від доступу до нього дітей.

Замовлення:

Отримання консультації

Наш менеджер передзвонить вам, дізнається всі деталі і зробить замовлення на ваше ім'я

Знайшли дешевше?

Наш менеджер передзвонить вам і запропонує ще кращий варіант