+38 (067) 740 50 84 +38 (095) 200 92 25

Як правильно палити вогонь в каміні - як розпалити камін покроково

Як правильно палити вогонь в каміні - як розпалити камін покроково

   Потріскування вогню в каміні створює затишну, теплу, сімейну атмосферу в домі чи квартирі. Однак, щоб отримати задоволення від цього, Вам потрібно знати, як правильно розпалити камін, щоб уникнути, наприклад, клубів чорного диму, що розповсюджується від вогнища, або неефективного, який не дає тепла горіння та неприємного повторення процесу розпалювання знову і знову. Щоб дізнатися, як швидко і легко розпалити камін, прочитайте нашу покрокову інструкцію.

   Як розпалити вогонь в каміні ?

Щоб насолодитися теплом домашнього вогнища, недостатньо мати камін та дрова. Успіх розпалювання та ефективне горіння залежить від кількох факторів.

   Перший - деревина. Багато хто задається питанням, які дрова для каміна вибрати. Відповідь проста - такі, які були спеціально підготовлені, як паливо. Найкраще підійде деревина листяних порід (граб, ясень, бук і т.д.), оскільки такі дрова містять значно менше смоли, ніж хвойні породи деревини. Деревина також повинна бути правильно розрізана та поколота, хоча-б на четвертини. Чому це важливо? Менші шматки краще горять та не виділяють багато диму. Варто знати, що якість дров впливає на якість горіння, і на скільки швидко вони розгораються в каміні.

   Другий - дуже важливо підтримувати камеру горіння каміна та димохід в чистоті, а також встановити правильний рівень забору повітря. Всупереч поширеній думці, вночі не варто обмежувати подачу повітря в камеру горіння каміна - це зовсім не економний спосіб, швидше навпаки - це спряє значному забрудненню димоходу та може призвести до пожежі.

   Як швидко розпалити камін - крок за кроком

Розпалити камін вдома нескладно. Все, що Вам потрібно, це відповідні знання та трохи практики, щоб зробити це зручно та швидко. Якщо Ви хочете навчитись розпалювати вогонь у каміні, Вам допоможуть наступні поради.

   Підготуйте дрова

Дрова потрібно колоти на так звані щіпки, тобто довгі і тонкі частини. Такі дрова дуже швидко розгоряються і не утворюють диму. Дуже важливо, щоб деревина була сухою. Волога деревина, з великою кількістю смоли - її дуже важко запалити, і вона утворює велику кількість токсичного диму. Також потрібно уникати розпалу свіжозібраними гілками з саду або використання деревини незрозумілого походження.

   Метод розпалу зверху вниз

Наступним кроком є правильне розташування дров і саме розпалювання. Завдяки методу "зверху вниз" ми можемо без проблем розпалити камін. Це найшвидший, найефективніший та екологічний метод розпалу. Про що це? На саме дно камери горіння камінної топки кладемо кілька великих полін. На них кладемо тонкі дрова, а на саму верхівку - щепу для розпалу. Розпалюємо вогонь, підпалюючи щепу та виставляючи максимальний рівень надходження повітря в камеру горіння на час розпалювання. Цей спосіб простий та швидкий, і не потребує в подальшому нашого втручання до процесу горіння.

   Камін - як його розпалити і чого потрібно уникнути?

Не бажано використовувати спосіб розпалу каміна "знизу", що полягає в укладанні шарів дров окремо, починаючи з розпалювання. Це дуже трудомісткий процес, оскільки більші колоди деревини можна докладати тільки тоді, коли вогонь від попередньої закладки дров добре розгорівся. Ми не завжди зможемо докласти нову партію дров,  перекривши подачу повітря в камеру горіння топки. Якщо все таки це станеться - вогонь згасне.

Також небажано використовувати багато паперу для розпалу тому, що папір утворює велику кількість золи. Однак, якщо для розпалу ми все-ж обираємо цей спосіб, нам слід уникати паперу та картону, покритих клеєм, чорнилом, фарбами чи іншими речовинами, які не є безпечними для навколишнього середовища.

   Як розпалити в каміні без використання спеціальних розпалок?

Якщо у Вас відсутні, або Ви просто не хочете використовувати професійні розпалки, їх можна замінити спеціальними сірниками, призначеними для розпалювання в каміні.

Другий - більш природний спосіб - це використання кори дерев чи сухої трави. Замість розпалок також можна використовувати вату, серветки або перев’язувальні матеріали. Розпалювання в каміні такими матеріалами проводиться так само, як і в разі використання традиційного розпалювання.

   Розпалювання в каміні - підсумуємо

Горіння в каміні - як цей процес зробити довгим та ефективним? Багато хто задається цим питанням. Застосування вище наведених порад неодмінно посприяє тому, що процес опалення перестане бути обтяжливим, і Ви будете насолоджуватись теплом, яке промінює через скло каміна, заспокійливим видом палаючого вогню та приємним звуком потріскуючих полін.

Якщо Ви мрієте про вечори за келихом хорошого вина біля каміна, перегляньте нашу пропозицію камінних топок та печей, яка найкраще задовольнить Ваші потреби та побажання.

 

 

Замовлення:

Отримання консультації

Наш менеджер передзвонить вам, дізнається всі деталі і зробить замовлення на ваше ім'я

Знайшли дешевше?

Наш менеджер передзвонить вам і запропонує ще кращий варіант