+38 (067) 740 50 84 +38 (095) 200 92 25

Як правильно використати попіл від каміна?

Як правильно використати попіл від каміна?

   В каміні, який опалюється дровами, залишається попіл, якого необхідно регулярно видаляти з камери горіння. Не всі знають, що це зовсім не відходи, а корисна і цінна сировина, яку можна в різні способи використати. Познайомтеся з накращими і найпопулярнішими з них і навчіться використовувати попіл з каміна.

   Куди подіти попіл з каміна ?

Каміни та печі стають все більш популярним джерелом тепла. У будинку, який опалюється, в тому числі, дровами, щорічно утворюється до кілька кубометрів попелу. Якщо камін в будинку є альтернативним, чи додатковим засобом обігріву, кількість золи буде трохи меншою, але все одно значною. В результаті за сезон після спалювання дров утворюється десятки кілограм попелу. Що з ним можна зробити? 

Дехто викидає його в контейнер для побутових відходів, в деяких громадах були запущені спеціальні програми збору та виділені спеціальні контейнери. Однак, викидати залишки з вогнища - це розтрата цінної сировини, яку ми можемо використовувати як добриво.

   Чи попіл з каміна може бути добривом?

На питання, чи є попіл від каміна хорошим добривом, відповідаємо - однозначно так! Зола з деревини листяних чи хвойних порід містить багато цінних речовин - кальцій, калій, фосфор, магній, натрій та інші мікроелементи. Можна сказати, що це, фактично, готове до використання натуральне добриво, яке не потребує додаткової обробки. Після змішування з грунтом він має удобрювальні та збагачувальні властивості - збагачує її багатьма цінними елементами.

Попіл особливо добре працює на кислих грунтах, оскільки реакція золи лужна. Регулярне удобрення нею грунту є відмінною альтернативою вапнування. Однак важливо дотримуватися помірності тому, що в більшості випадків фруктові дерева, чагарники, овочі найкраще ростуть на нейтральному грунті. Проте, з цього правила є вийнятки. Наприклад - чорниця та журавлина воліють кислу реакцію, тому додавання занадто великої кількості золи та підвищення pH може бути для них шкідливим. Тому, перш ніж використовувати золу як добриво, буде добре спочатку перевірити pH грунту та перевірити вимоги рослин, які ростуть у Вас на ділянці.

   Попіл з каміна для газону 

Попіл з каміна чудово підходить для удобрення газону, однак, Ви повинні стежити, щоб не насипати його занадто багато (як і з будь-яким іншим добривом). Зола містить багато кальцію тому, якщо удобрюємо нею газон, то від вапнування відмовляємось. Інші комплексні добрива для газону ми також не використовуємо тому, що в золі вже міститься багато цінних інгридієнтів таких, як фосфор, магній, калій, натрій і т,д, Єдине, чим можна доповнити добриво з попелу - це азот. Зола його зовсім не містить, тому правильно буде додатково використовувати азотні добрива.

   Попіл з каміна під туї

Туї віддають перевагу слабокислим грунтам, тому удобрювати їх золою потрібно помірно і не перебільшувати з її кількістю. Як ми вже говорили раніше, бажано заздалегідь перевірити рівень pH грунту та відповідно відкоригувати кількість використаного попелу. Щоб збалансувати pH, можна також замульчувати грунт шишками, які трохи підкислять землю.

   Попіл від каміна під фруктові дерева

Попіл від каміна в саду також можна використовувати як добриво для плодових дерев та кущів. Виняток тут становлять згадані попередньо лохина і журавлина, які віддають перевагу кислим грунтам.

   Як ще можна використати золу з каміна?

Взимку залишків від вогнища набагато більше, і повністю їх використовувати як добриво для підгодівлі рослин досить важко. В цьому випадку просто киньте їх в компостер. У поєднанні з азотом, якого в компості дуже багато, зола утворить повноцінне добриво, нешкідливе навіть у великих кількостях. Однак пам’ятайте, що в компостер кладуть лише залишки після спалювання дров. Ніякого фарбованого дерева, газет, журналів чи вугілля - речовини, що утворюються при їх згоранні, токсичні та накопичуються вгрунті.

Зола також може бути екологічним захистом рослин від слимаків, які є справжньою чумою в багатьох садах. Вони гризуть рослини, поїдають посіви. Щоб цього не сталося, варто накрити грядки шаром попелу, по якому равликам буде важко пересуватися.

   Попіл з каміна - підсумуємо

Зола від каміна при вмілому використанні може стати ефективним добривом, завдяки якому рослини будуть рости здоровими. 

Замовлення:

Отримання консультації

Наш менеджер передзвонить вам, дізнається всі деталі і зробить замовлення на ваше ім'я

Знайшли дешевше?

Наш менеджер передзвонить вам і запропонує ще кращий варіант